O nás

Kdo jsme?

FALU CZ je výhradní dovozce tradičních a jedinečných švédských barev pro Českou republiku. Jedná se o novinku na českém trhu a naše barvy si můžete objednat z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu. Rádi vám samozřejmě poradíme s jakýmikoli dotazy, a to prostřednictvím emailu nebo telefonicky. Potřebné informace najdete v záložce kontakty.

Falu Rödfärg je tradiční značka švédských barev a jediný originál. Barva se totiž vyrábí na jediném místě ve Švédsku a její tajemství je poměrně dobře střežené. Tyto barvy pocházejí výhradně ze švédského města Falun, z dnes již uzavřeného dolu. A právě pouze na tomto jediném místě na světě příroda vytvořila jedinečný přírodní pigment, který vytváří legendární barvu u nás nazývanou falunská červeň (Švédsky Falu Rödfärg). Nicméně odstín samotný není nejdůležitějším tajemstvím, které skrývá ruda z Falunského dolu. Hlavní roli hraje kombinace třech přírodních prvků – zinek, oxid křemičitý a hnědel (limonit). Tato kombinace zaručuje výbornou impregnaci dřeva a barva tak chrání dřevo po dlouhou dobu.

Při návštěvě Švédska Vás obejme krásná příroda a stejně tak i jejich úžasné tradiční i moderní dřevostavby, které dotvářejí švédskou krajinu. Typickým znakem je právě barva fasád, kterou z mnoha obrázků zná asi každý. A jediným originálem je právě Falu Rödfärg. Tento vzhled pochází již ze 16.století, kdy byly tyto barvy používány na zámcích a honosných domech tehdejších panovníků a šlechty. Postupně se ale začaly používat i u běžných domů. Nyní může být součástí i vašeho domova.

Nákupní košík